Кордони Полісся: Західне, Центральне та Лівобережне Полісся України

19.12.2015

корисні адреси
Кордони Полісся: Західне, Центральне та Лівобережне Полісся України

Кордони Полісся: державні, історичні, адміністративні та лінгвістичні частини поліського регіону.

Кордони Полісся: Західне, Центральне та Лівобережне Полісся України
На сьогодні наявна певна проблема неузгодженості та різноманітності вживаних назв та загального географічного поділу Полісся. з огляду на те, що його розглядають, по-перше, як фізико-географічний регіон, по-друге — історично-етнографічну область, і по-третє — як економічний район.

Історично територія Полісся була поділена поміж давніми балтами та слів’янами, входила до складу східнослов’слов’янських князівств древлян, дреговичів, волинян, сіверців та ін. Київської Русі, Великого князівства Литовського, Речі Посполитої, Російської імперії та СРСР.

Станом на сьогодні майже все Полісся входити до складу України та Білорусі, а невеликі його частини перебувають у складі Польщі та Росії. Отже, усталеним та беззаперечним є поділ регіону Полісся за державними кордонами на українське Полісся та білоруське Полісся, а також на поліський регіон Польщі (Люблін) та Росії (Брянськ). . Дивіться — Географія та географічні межі Полісся .

Усталеного поділу українського Полісся на сьогодні немає. Вживаються такі варіанти:

1) Дніпровський поділ Полісся — регіон поділяється на Правобережне Полісся та Лівобережне Полісся відповідно до берегів Дніпра. Варіативно вживають також назви «західне» або «прип’ятське Полісся» для його правобережної частини та «східне» або «наддеснянське Полісся», рідше «чернігівське Полісся» — для його лівобережної частини. Подібний поділ є, вочевидь, не надто коректним та змістовним — бо, по-перше, Дніпро не є ключовою артерією регіону, а по-друге — подібний поділ не відображає суттєвої різниці поміж двома правобережними частинами Полісся.

2) Обласний поділ Полісся — регіон поділяють за належністю його частин до сучасного адміністративно-територіального обласного поділу України, виділяючи таким чином Сумське або Сіверське Полісся, Чернігівське або Чернігово-Сіверське Полісся, Київське Полісся, Житомирське Полісся, Рівненське Полісся, Волинське Полісся. Достатня зауважити, що нічого іншого, крім приналежності певних поліських регіонів до сучасних областей України такий поділ не означає.

3) Фізико-географічний поділ Полісся — з певних причин сучасні фізичні карти України поділяють поліські землі на Волинське Полісся, Житомирське Полісся, Київське Полісся, Чернігівське Полісся, Новгород-Сіверське Полісся та Мале Полісся, до якого відносять північні райони Львівської, Тернопільської та Хмельницької областей, а також крайні південні районі Рівненщини, відокремлені Рівненським плато від власне Полісся (т. зв. «Велике Полісся»).

4) Історично-географічний поділ Полісся — Західне Полісся у межах Волині та Рівненщини до н. Горинь / Случ (Волинсько-поліський край), Східне Полісся (Києво-Житомирське) у межах східної частини Рівненщини, Житомирщини та Київщини і Північне Полісся у межах Чернігівщини та Сіверщини. Такий поділ адекватно відображає ключове зонування регіону, проте є не зовсім вдалим з точки зору найменування, оскільки викликає плутанину з поняттям «східне».

5) Адміністративно-географічний поділ Полісся — Полісся складається з 3-х частин: Західне (волинське), Центральне (правобережне), Східне (лівобережне) — плюс Білоруське (північне) Полісся. Цей поділ найзручніше розмежовує регіон за його принциповими відмінностями, тому і вживається як основний.

Отже, усталений поділ поліського регіону України є таким:

1. Західне (волинське) Полісся — більша, північна частина Волинської та Рівненської областей

2. Центральне (правобережне) Полісся — більша, північна частина Житомирської та менша, північна частина Київської областей.

3. Східне (лівобережне) Полісся — менша, північна частина Чернігівської та Сумської областей.

Окремо виділяється Мале Полісся, а також Білоруське Полісся і поліські регіони Польщі та Росії.

Загальна площа території Полісся умовно визначається в 120 тис. кв. км. що співмірно розміру Болгарії.

The principal regions of Ukrainian Polesie (Polissya), woodland area in the Northern part of Ukraine, includes:

• Western («zakhidne» also volynske) Polissya wich includes the northern territories of Volynska and Rivnenska oblast.

• Central«cerntralne» also pravoberezhne) Polissya which includes the northern territories of Zhytomyska and Kyivska oblast.

• Eastern («skhidne» also livoberezhne) Polissya which includes the northern territories of Cernigivska and small areas of Sumska oblast.

To get more information in English please ask or google for — geographical, historical, parts, zones, Polesian regions and state borders of Ukrainian Polissya (Polesia). Western (Volyn, Volynske) Polissia, Central Kiev Zhytomyr) Polesie. Eastern Polisya, Male Polissya, Polesian lands of the Grand Duchy of Lithuania, Belarus woodland.

Щоб отримати інформацію російською, шукайте — географічні, історичні, адміністративні кордони, частини, зони і райони Полісся, Західне (волинське) Полісся. Центральне (правобережне, житомирське, київське) Полісся. Східне (лівобережне, чернігівське) і Білоруське Полісся (північне) Полісся. а також Мале Полісся України і поліський регіон Польщі і Росії.

Jeigu norite gauti informacija lietuviu kalba, prasom kreiptis arba ieskokite Internete — Ukrainos Polese, Vakaru, Vidurine ir Rytu Polese. LDK Poleses, Voluines, Kijevo ir Cernihovo vaivadijos. Poleses sienos, sritys. Poleses istorinis, geografinis ir administracinis suskirstymas.

Aby dowiedziec sie wiecej w jezyku polskim zapytaj lub szukaj w internecie na temat — geograficzne, administracyjne, historyczne granice, czesci, strefy i obszary Polesia, Polesie Zachodnie (Wolynskie) Polesie. Centralne (Prawobrzeznie, Zytomierzskie, Kijowskie), Wschodnie (Lewobrzeznie, Czernihowskiee) Polesia i Bialoruske (Polnocne) Polesie. oraz Male Polesie Ukrainy. Poleski rejon Polski i Rosji.

Каб атрымаць інфармацыю па-беларуску, шукайце — геаграфічныя, гістарычныя, адміністрацыйныя мяжы, часткі, зони і раены Палесся, Заходняе (валынскае) Палессе. Цэнтральнае (правабярэжная, Жытомірскае, Кіеўскае) Палессе. Усходняе (Левабярэжная, Чарнігаўскае) Палессе. Беларускае (Паўночнае) Палессе, а таксама Мале Палессе Украіны і палескі рэгіен Польшчы і Расіі.

ЗНАЙТІ ЧИ ЗАВАНТАЖИТИ ПОДІБНУ ІНФОРМАЦІЮ, ФОТО:

Короткий опис статті: посольство польщі Полісся: довідник по регіону. Information about Polesia. Вся інформація про Полісся, Палессе, Polese, Polesie. Карта, історія, культура, новини Полісся Polissia, Полісся, polesie, polesia, polese, поліський, поліські, поліська, поліський

Требуется виза. Заходите!

Також ви можете прочитати