Польща, посольство Польщі, карта Польщі, посольства Польщі в Україні

12.12.2015

Пошук туру:
ТУРИ В ПОЛЬЩУ

Республіка Польща

Площа: 312,7 тис. км2. Польща, посольство Польщі, карта Польщі, посольства Польщі в Україні

Чисельність населення: 38,4 млн. чоловік (1998).

Державна мова: польський.

Столиця: Варшава (1,6 млн. жителів, 1996).

Державний свято: День конституції (3 травня, з 1791 р.); День незалежності (11 листопада, з 1918 р.).

Грошова одиниця: Польський злотий PLN.

Член ООН з 1945 р. До Ради Європи входить з 1991 р. в НАТО — з 1999 р. в Євросоюз — з 2004 р.

Знаходиться у Центральній Європі. Межує з Росією, Литвою, Білоруссю, Україною, Словаччиною, Чехією, Німеччиною. На півночі омивається водами Балтійського моря.

Етнічний склад населення однорідний: понад 98% жителів — поляки. Сучасна культура цього народу, як і багатьох інших, увібрала в себе різноманітні елементи старих народних традицій. Вони-то і є візитною карткою країни. Прикладів передаються з покоління в покоління навичок ведення господарства, норм поведінки, звичаїв і обрядів безліч.

Як і раніше, в сільських поселеннях переважають зрубні споруди, що розтягнулися в один ряд уздовж доріг, частПольща, посольство Польщі, карта Польщі, посольства Польщі в Україні
про на кілька кілометрів. В будинках, як сільських, так і міських, чимало традиційних предметів обстановки: прикрашені різьбленням полиці, шафи роботи місцевих майстрів, розписні скрині. Цікаво, що речі з народного побуту, наприклад дерев’яна різьблена начиння, всілякі ткані візерунки, вишиті рушники, мають великий попит у городян, які використовують їх як елемент декору в інтер’єрі свого житла.

Не забута і народний одяг, що надягається у дні всенародних урочистостей. Так, різноманітні і барвисті костюми селян на всепольський дожинках — свято врожаю, на який з’їжджаються учасники з усієї країни. Жінки з цієї нагоди вбираються в спідниці з візерунчастої або однотонної тканини, сорочки та безрукавки. Чоловіки воліють короткі лляні сорочки і білі суконні штани. Багатство польської національної одягу проявляється в нескінченному розмаїтті орнаментів: вишитих, тканих, плетених, у вигляді рукоділля рядки або аплікацій і т. д.

досі зберігається багато традиційних способів приготування їжі. Так, польські господині в якості першої страви часто готують юшки з квашеної капусти або буряка, на друге — знаменитий бігос (тушковану капусту з м’ясом). За старими рецептами варять кашу з житнього, кукурудзяного або вівсяної муки. Печуть калачі, короваї. У Карпатах готують бринзу.

Великим попитом у поляків і туристів користуються пряники з Польща, посольство Польщі, карта Польщі, посольства Польщі в Україні
зображенням відомих історичних осіб: народних героїв, вчених, лицарів, королів, а також з побутовими сюжетами. Давній центр їх випічки — місто Торунь, тому і пряники називаються торуньскими. Традиції продовжують жити і розвиватися і в громадському побуті, наприклад звичай взаємодопомоги при будівництві будинку. Не втратили значення і народні свята, серед яких карнавали під час Масниці. В деяких областях на Масляну дівчини щовечора збираються в одному з будинків скубти пір’я домашньої птиці. До них приходять хлопці, і починається «забава» — гуляння з піснями і танцями.

Щорічно в травні студенти Краківського університету проводять своє свято — Ювеналії. На три дні старий Краків переходить в їх руки, і натовпи молодих людей у яскравих маскарадних костюмах заповнюють вулиці і площі.

Польща, посольство Польщі, карта Польщі, посольства Польщі в Україні
Кожен рік в кінці червня — початку липня відзначається День моря. З цим святом пов’язано багато звичаїв, у тому числі церемонія передачі ключів від міста Нептуну, оточеному численною свитою. В цей день незабутнє враження справляють приморські міста, коли ввечері запалюються вогні ілюмінацій, молодь водить хороводи навколо багать, кидає в море вінки з квітів і березових гілок.

Успішно розвиваються і традиції фольклорної творчості. Особливо цікаві дерев’яна скульптура, живопис на склі, гончарство, вирізання візерунків з паперу. Всесвітньо відомі польські народні танці — полонез, краков’як, мазурка. Танцювальні мелодії виконуються на смичкових і духових народних інструментах. До перших належать, насамперед, скрипка і так звані баси (в залежності від розміру вони нагадують віолончель або контрабас), до других — ріжки, дудки, пищики.

Найбільший осередок національної культури — Варшава, виникла понад 700 років тому біля переправи через річку Вісла. На початку XV ст. вона стала головним містом області Мазовія, а в XVI ст. — всієї Польщі. Але по своєму архітектурному вигляду це нове місто, оскільки столиця сильно постраждала в роки другоїПольща, посольство Польщі, карта Польщі, посольства Польщі в Україні
світової війни. Тут більше 1000 історичних пам’яток відтворено заново, причому зовні вони є точними копіями своїх прообразів, всередині ж будівлі обладнані у відповідності з сучасними вимогами. Перш за все це відноситься до стародавнього центру Варшави Старе-Място з його знаменитої ринковою площею. Вузькі, в 3 — 4 вікна по фасаду, будинки тут стоять, тісно притулившись один до одного. Вони прикрашені старовинними ліхтарями і ремісничими цеховими знаками.

Польща, посольство Польщі, карта Польщі, посольства Польщі в Україні
заново Відновлений і Королівський замок, протягом століть був символом держави. Свого роду візитною карткою польської столиці став пам’ятник героям Варшави, що зображає легендарну Ніку з піднесеним мечем.

Історія країни живе і в іншому польському місті. Краків був у XIV — XVI ст. столицею Польщі. Поет Адам Міцкевич колись назвав його польським Римом. Можливо, що при цьому він мав на увазі не тільки велика кількість костьолів, але й приналежність до рангу «вічного» міста.

Центральна частина Кракова, укладена в півкільце бульварів, являє собою справжній історико-архітектурний музей під відкритим небом. Тут можна побачити будівлі костелів XII і XIII ст. У центрі площі Головного ринку височіє витончена будівля Сукенниці — старовинних торгових рядів. Поруч з ними — вежа ратуші. Зовсім неподалік — Колегіум Майус, найдавніше з будівель університету, відсвяткував в 1964 р. своє 600-річчя.

Місто Гданськ, якому вже близько тисячі років, розташований на півночі країни. Його розквіт припадає на XV — XVII ст. коли завдяки розвитку морської торгівлі він стає одним з найбільших портів тогочасної Європи. До того часу відносяться і основні історичні пам’ятки Гданська, зосереджені в районі його Глувнего Мяста (Головного міста), — Золоті ворота, Арсенал, костел Святої Марії, вулиця Длуга і площа Длуги Тарг, над якою височить готична ратуша зі стрілчастою вежею.

Неподалік від Гданська Сопот — головний морський курорт Польщі з комфортабельними готелями та пансіонатами, чудовим піщаним пляжем і полукилометровым молом. З 1961 р. тут щорічно проводяться міжнародні фестивалі естрадної пісні.

Польща, посольство Польщі, карта Польщі, посольства Польщі в Україні
Весь північ і центр країни, тобто 2/3 площі займає Польська низовина. На узбережжі Балтійського моря безліч дюн і мілководних заток. Південніше розташований пояс поозерий, за ним — район центральних низовин. Поступово рівнини змінюються невисокими височинами — Сілезької, Малопольської, Люблінської. На крайньому півдні країни красуються Судети і Карпати. У південному гірському поясі беруть початок майже всі річки. Впадаючи до Вісли і Одеру, вони несуть свої води в Балтійське море.

Ці землі на початку I тис. заселили слов’янські племена — поляни, вісляни, мазовшане та ін В кінці X ст. завершився процес утворення Древнепольского держави. В XI ст. воно стало королівством. Важливе значення для історії країни мало в 1569 р. укладення між Литвою і Польщею Люблінської унії, яка закріпила утворення Речі Посполитої. Процес розвитку державності був перерваний у XVII ст. коли після трьох поділів (1772, 1793, 1795) річ Посполита перестала існувати: Росія приєднала литовські, українські та білоруські землі, Пруссія і Австрія — польські. За рішенням Віденського конгресу (1815) відбувся новий переділ Польщі. Лише після першої світової війни утворилося Польське буржуазна держава. З 1952 по 1989 р. держава називалася Польська Народна Республіка, з 29 грудня 1989 року — Республіка Польща. На початку 80-х років XX ст. у Польщі вибухнула глибока криза. У 1989 р. скасовано параграфи Конституції про соціалістичний лад і керівної ролі Польської об’єднаної робочої партії.

На території Польщі християнство утвердилося в X ст. Зараз переважна більшість віруючих — католики. Роль церкви дуже велика. Релігійні норми та звичаї — невід’ємна частина побуту поляків.Польща, посольство Польщі, карта Польщі, посольства Польщі в Україні

Один з головних польських районів туризму і рекреації — Бескиди. Мінеральні джерела з чудовими цілющими властивостями призвели до виникнення таких популярних курортів, як Криниця, Шавница, Івонич та ін. Одна з польських пам’яток — Музей нафтовидобутку під відкритим небом поблизу села Бубка і Музей гасових ламп в Кросно. Створення їх пов’язано з тим, що саме тут ще в середині минулого століття почався промисловий видобуток і переробка нафти, організована місцевим аптекарем Игнацем Лукасевичем.

Глава держави — президент. Вищий законодавчий орган — Національні збори, що складається з двох палат — сейму і сенату. Виконавча влада належить президенту і Раді міністрів. Уряд — коаліційний, до нього входять представники провідних політичних партій — «Акції вибору «Солідарності», Союзу свободи. Конституція прийнята в 1997 р. Адміністративно територія Польщі поділена на 49 воєводств.

Польща, посольство Польщі, карта Польщі, посольства Польщі в Україні
Посольство Республіки Польща в Україні

Канцелярія 01034, Київ р.-34, вул. Ярославів Вал, 12

Тіл (8 044) 229-20-44, 246-47-54, 235-70-09, 229-20-44

Факс (8 044) 229-35-75

Години прийому понеділок — п’ятниця 9:00 — 17:00

Посольство Республіки Польща в Росії

Канцелярія: р. Москва, вул. Климашкина, 4.

Короткий опис статті: посольство польщі в москві Польща — вся інформація про країну. Карта Польщі, культура Польщі, посольство Польщі, столиця Польщі, історія Польщі, інші дані польща, посольство польщі, карта польщі, посольство польщі в україні, віза в польщу, тури в польщу, візи в польщу

Требуется виза. Заходите!

Також ви можете прочитати