Що таке віза і навіщо вона потрібна

24.01.2016

Що таке віза?

В даний час для відвідування практично будь-якої іноземної держави потрібна віза. Її оформлення – дуже складна і довготривала процедура, так як необхідно зібрати велику кількість різних документів, довідок, заповнити анкети, пройти співбесіди і так далі. Так що ж таке віза і для чого вона потрібна?

Історична довідка

Візою називають документ, в якому зазначається дозвіл іноземному громадянину в’їхати на територію держави. Віза може мати вигляд талона, вклеиваемого в закордонний паспорт, або бути проставленої у вигляді друку.

Першою країною, яка ввела якусь подобу візи, був Єгипет. У середні століття в цій країні була придумана так звана «виїзна віза», у якій відзначалися навіть раби.

протягом багатьох століть віза залишалася простою формальністю. Її видавали на прикордонних постах при в’їзді в країну, і вона використовувалася як проста реєстрація. Віза не мала ніяких обмежень.

І тільки перед закінченням Другої Світової війни почалося повсюдне поширення візового режиму. Його основне призначення полягало в обмеженні міграції, підтриманні безпеки країни, здійсненні контролю за проникненням в країну ворожих агентів.

Мануали — як правильно оформити візу
Типи віз

Для відвідування іншої держави людина може мати різноманітні цілі – оглядати визначні пам’ятки, відпочивати на узбережжі моря, відвідати родичів, налагодити стосунки з партнерами, і в будь-якому разі неодмінною умовою для перетину кордону і в’їзду в іноземну державу є наявність візи. Візи поділяються на такі типи:

  • Туристична віза.

Така віза видається на відносно короткий проміжок часу (2-3 тижні) і є одноразовою. Для отримання даної візи мандрівник повинен пред’явити бронь готелю або туристичний ваучер.

  • Гостьова віза.

Для отримання візи даного типу громадянин повинен мати спеціальне запрошення від родичів або друзів.

  • Ділова.
  • Студентська.
  • Робоча.
  • Транзитна віза.

Технологія отримання візи

Різні країни висувають різні вимоги до претендентів та необхідних документів та довідок. Здебільшого цей процес забирає багато часу, сил, засобів і може закінчитися провалом.

Можна скористатися послугами компаній, агентств, що спеціалізуються на оформленні візи для громадян своєї країни. В даному випадку вам доведеться оплатити послуги агентства, і фахівці самі займуться необхідними заходами по підготовці документів. Однак якщо ви їдете на відпочинок за туристичною путівкою, то краще всього звернутися за візою в той турагентство, в якому ви купували путівку. У цьому випадку ви отримаєте бажану відмітку в найкоротші терміни і за мінімальною ціною.

Короткий опис статті: для чого потрібна віза В даний час для відвідування практично будь-якої іноземної держави потрібна віза. Її оформлення – дуже складна і довготривала процедура… Що таке віза

Требуется виза. Заходите!

Також ви можете прочитати