Відмова у візі США. . Америка: Шлях до Успіху

24.01.2016

Віза в США: ВІДМОВА!

У цій статті розглянемо найбільш ймовірні причини відмови у візі США, механізм обігу та головні гравці і їх ролі в процесі звернення за візою США.

Відмова у візі США

Отже, як вже зазначалося раніше кожен іноземний громадянин зобов’язаний отримати візу для в’їзду в США за деяким винятком (Канадці і громадяни інших країн, в яких віза США не потрібна для в’їзду). Ситуація з імміграційними візами проста, у цій статті опишемо неімміграційні візи на прикладі туристичної візи.

Заповнення документів звичайно краще всього довірити професіоналам у цій галузі, для того щоб уникнути непотрібних помилок, які можуть викликати підозри у консула. В ході отримання візи необхідно не лише подати документи, але і успішно пройти інтерв’ю. Зміст цього інтерв’ю — працівник консульства уточнить правильність та достовірність інформації, так само з’ясувати, чи не потрапляє дана ситуація під правила «inadmissibility» — неприпустимість. Не всіх Американські власті хочуть бачити на соєю землі — є категорії людей, яких не треба впускати нікуди, та які постійно отримують відмову у візі США. Для цього у них є цілі бази даних типу «CLASS» – the Consular Lookout and Support System. У таких базах даних надана інформація правоохоронних органів США, ФБР та інших. Так само існує база даних TIPOFF — terrorist screening center, National Immigration Lookout Center і інші. Консул так само може зв’язатися з правоохоронними органами в США, наприклад, DHS, і запросити SAO (Security Advisory Opinion). Так у 2008 році було вислано близько 280.000 запитів.

Для початку консула цікавить докази того, що петиціонер (прохач візи, подає заяву на візу, у загальному Ви) насправді є резидентом іноземної держави. Насправді це просто — кожен приносить свій закордонний паспорт, в якому є вся відповідна інформація.

Далі консула цікавить (і це важливий аспект, на який треба звернути увагу, якщо не хочете отримати відмову у візі США) відсутність намірів залишити країну проживання. Для цього він детально ознайомиться з багатьма документами і доказами «зв’язку з Батьківщиною», які Вам потрібно надати. Одним з таких доказів може бути минулі візи у закордонному паспорті.

Робота консула полягає в тому, щоб видати або відмовити у візі на підставі законодавства США (підзаконних актах DOS — Department of State, аналог нашого Міністерства закордонних справ і DHS — Department of Homeland and Security — потужний правоохоронний орган). Сам консул не чіпляється до людини, він не сміється і не знущається, його робота — оцінити гідний петиціонер візи чи ні. Якщо кому-то він відмовляє у візі США, то відбувається це не від неробства, а на підставах, які ми розглянемо нижче. Законодавчий акт INA (Immigration and Nationality Act) чітко визначає, що «кожен прохач візи є передбачуваним іммігрантом поки він не доведе зворотне (відсутність імміграційних намірів) консулу». Отже, продовжує закон, «тягар доведення відповідності даній ситуації певної неімміграційної категорії (тип візи, на яку Ви відправили документи) покладається на петиционера». Це означає, що петиціонер (Ви)

зобов’язаний довести консула відсутність імміграційних намірів і чітко пояснити мету візиту в США. Якщо він просто надіслав документи і сидить на інтерв’ю і нічого не доводить, не відповідає на запитання і не надав відповідних документів, то він може отримати відмову у візі США. Понапористее треба бути на інтерв’ю, але в межах розумного.

Так само чітко потрібно сформулювати мету візиту США або наміри. Якщо консул не чітко бачить цієї мети — то ситуація не ясна. Тобто якщо просто сказати «я хочу помандрувати», без конкретних планів та заброньованих місць перебування і конкретного плану де і коли Ви маєте намір відвідати, де жити і так далі. Зовсім інша ситуація якщо ви учасник програми Work and Travel USA, на руках робоча пропозиція, в якому вказана адреса роботодавця, проживання та харчування за рахунок роботодавця, і тому подібні умови — тут все ясно і зрозуміло, що за документами ви підете просити милостиню чи будете бомжувати під мостом.

Основні причини відмови у візі США — будь-яка загроза громадянам США, петиціонер не збирається лише тимчасово перебувати на території США, наміри петиционера не чітко відповідають категорії, на яку він відправив документи. Наприклад, відправив документи на туристичну візу, а на інтерв’ю сказав, що можливо буде вчитися або працювати.

Рішення консула у відмові візи США не фінальне — можна подати апеляцію на повторний розгляд ситуації. Тут треба чітко розуміти, що консул не тільки розглядає сукупність доказів і документів, він розглядає ситуацію в цілому. Це означає, що можна принести три картопляних мішка доказів і все одно отримати відмову, якщо наміри не зрозумілі.

В основному консул не пояснює причини відмови. Виграти апеляцію фактично неможливо якщо ім’я петиционера функціонує в перерахованих вище списках. В суд так само не подати, так як подібні рішення не підлягають юрисдикції суду США (виняток — порушуються права громадянина США, Верховний Суд США може розглянути позов). Навпаки, DHS може анулювати візу, якщо вони вважають, що консул видав її за помилку. Адже віза не привілей, а право, яке видають влади США. Вони можуть анулювати візу США в будь-який момент як до так і після дати закінчення. Як кажуть «я тебе породив, я тебе і вб’ю». І видавати візи громадянам, які отримали відмову у візі США DHS не має права — не їх робота.

У більшості випадків петиціонер отримують відмову з тієї причини, що не змогли довести «Зв’язки з Батьківщиною». Не у кожного петиционера є юридична освіта, люди просто йдуть на авось в отриманні візи. Не кожен знає, що він зобов’язаний довести консула, що повернеться додому. Не треба йти і на авось намагатися отримати візу — треба звернутися до того, хто цим займається професійно.

Завжди можна повторно подати на ту ж саму візу. Якщо ситуація не змінилася докорінно, то і результат не зміниться теж. Буде відмова у візі США. Результат посилиться першим відмовою. Це теж не все розуміють і намагаються подати на візу другий або третій раз. У консульстві теж не дурні сидять і чудово розуміють, що відбувається. Вони можуть подумати, що людина хоче виїхати будь-яким способом.

Як і згадувалося раніше, отримати візу США в консульстві це ще півбіди. Треба пройти перевірку на митниці. CBP (Customs and Border Patrol) – можуть розгорнути додому. Ця служба визначає, як довго Ви можете знаходитися в США, коли ставить штамп I-94 в паспорт. Якщо Ваша віза на 5 років — не думайте, що Ви маєте право перебувати на території всі 5 років, якщо в I-94 проставлена дата 6 місяців, то порушивши Ви ризикуєте залишитися без статусу. Якщо в I — 94 написано D/S, це означає duration of status. Тобто поки статус дійсний, можете не виїжджати.

Оскільки віза є лише дозволом на в’їзд, в ситуації, якщо вона вже скоро закінчиться, а у формі I-94 дата закінчення ще за горами, можна розглядати дату, проставлену в I-94 як дату, до якої Ви можете залишити країну.

Отже, проаналізуємо найбільш часто зустрічаються причини відмови у візі США (засновані на реальних статистичних даних):

 • Недостатньо «Зв’язків з Батьківщиною» — згадувалося вище. В цю категорію потрапляють в основному молоді, не працюють або недавно влаштувалися на роботу, не мають бізнесу або нерухомості. Людина вільна, ймовірність того, що він зможе іммігрувати і залишитися в штатах велика. Не варто витрачайся на мито, якщо знаєте, що буде відмова у візі США. На ці граблі багато встали, сподіваюся, що прочитавши цю статтю Ви зрозумієте, що до чого.
 • Петиціонер вже брав участь в програмах типу Work and Travel USA неодноразово. У цьому разі консул увазі що в учасника є достатньо досвіду у знаходженні роботи, вже є зв’язки з США, і студент може бути потенційним іммігрантом.
 • Поїздка для знайомства з можливим чоловіком. Імміграційні наміри на обличчя. Хто ж Вас впустить — адже якщо знайомство не вдасться, ви можете пошукати інше знайомство.
 • Проблеми під час інтерв’ю. Не тільки помилки в анкеті, а також консул пильно звертає увагу на психологічну поведінку людини. Йому легко зрозуміти, коли його обманюють або щось недоговорюють, адже це добре оплачувана робота, на якій часто працюють кваліфіковані психологи. Так само важливий зовнішній вигляд, важливо щиро людина відповідає на запитання, його вираз обличчя, жести, реакція, паузи і т. д. В принципі цих помилок краще уникати, вони не потрібні ні Вам, ні консула.
 • Наявність судимості або кримінальні “подвиги. Порушення законодавства США, нехай навіть незначне, наводить на думки, що можливо петиціонер може знову порушити закон, і це якраз та ситуація, якої консули намагаються уникнути і видають відмова у візі США.
 • Раніше були відмови і з тих пір нічого не змінилося. Про це відмові у візі США згадано вище. Ця ситуація посилює кредитивность петиционера, як кажуть Американці — який сенс шмагати мертвого коня? Навіть якщо мета поїздки зміниться — наприклад, замість студентської візи буде туристична віза — закон один для всіх віз та на підставі низькооплачуваній посаді або відсутності інших факторів буде відмова у візі США. З — за таких відчайдушних спроб в’їзд у штати може бути закритий на довгі роки. У такій ситуації потрібно поїздити по іншим країнам рік або два. Природно не по країнам близького зарубіжжя. Розмова йде про Канаді, Австралії, Європі і інші кап. країни, які ставлять візу в паспорт. Не треба прострочувати візу під час цих поїздок і на момент звернення за візою, консул побачить погашені візи і це може позначитися замість відмови у візі США досить позитивно на ситуацію.
 • Одночасно з подачею на візу США розглядається віза в іншу країну. Консул може розглянути дану ситуацію в тому ключі, що людина хоче туди потрапити не так сюди, і серйозних намірів немає у петиционера. А якщо наміри не доведені, петиціонер може легко отримати відмову. Треба почекати — якщо відмовлять в штати — можна збиратися в Канаду, але не обидві країни відразу.
 • Заявниця вже народжувала дитину в США. Окрема тема для статті. Дитина, народжена на території США, автоматично стає громадянином США в незалежності від імміграційного статусу його батьків. Багато дівчата народжують в США і залишаються нелегально жити на допомогу, на інтерв’ю само легко приховати вагітність на ранніх стадіях. Туристичну візу дають на 6 місяців — дівчата народжують і залишаються. Потенційно дитина громадянин США може «спонсорувати» маму на грінкарту тільки після 18 років. Тому деякі дівчата можуть повернутися. А скільки дівчаток через кордон перебігають нелегалами щоб народити в США — це жах! Загалом якщо петиціонер приховала перший раз була вагітна, довіру до неї переривається. Причому надовго.
 • Заявниця вагітна. Відмовляють з тієї ж причини — по-перше, рахунки за медичні послуги можуть бути великі і неоплачені, а по-друге потенційна ситуація нелегала — мами.
 • Петиціонер намагається подати документи не в «свій» (близько знаходиться) консульство. Якщо в Москві погано візи видають — народ звертається в Єкатеринбурзі. У консульстві теж не дурні сидять і розуміють, що ситуація обходу рідного консульства пов’язана з поганою репутацією. У такій ситуації наочні наміри в’їхати в сполучені штати «за всяку ціну».
 • Шахрайство. Консул сумнівається у справжності документів. Юридична сила консульства обмежена і кожну довідку перевіряти накладно. Легше вліпити відмова у візі США, ніж починати розслідування. Запис про таку відмову у візі США малоприємна.
 • Проблеми, пов’язані зі студентськими візами. Мало того, що треба проходити співбесіду Англійською мовою, так набір наступних факторів «тягне вниз» – студенту більше 30, погана успішність, неоплата освіти, спеціальність ніяк не в’яжеться з його нинішньою спеціалізацією, спеціальність незначима на Батьківщині.
 • Зміна статусу під час першої поїздки. Ну тут все зрозуміло — якщо до цього змінював статус, то можливо і зараз змінить. Незважаючи на те що змінив законно, і імміграційна служба жодних претензій не має.
 • Недостатньо грошей для поїздки. На поїздку потрібні гроші, на навчання або лікування потрібні цілком круглі суми — якщо їх недостатньо — можливо петиціонер піддасться спокусі заробітку.
 • Запрошення неправдоподібно. Не зовсім зрозуміло, хто запрошує і навіщо. Слабкі зв’язки з запрошує можуть навести на думку, що мета поїздки зовсім інша. Так само «Росіяни» адвокатські контори або нотаріуси, які перебувають у чорному списку можуть зіпсувати всю справу засвідченням документів. Краще не завіряти запрошення взагалі.
 • Родичі в США. Потенційно можуть прихистити на невизначений термін. Якщо б розмова йшла про імміграційну візу, то інша розмова. А яка рідня не поселить у себе?
 • Мало або повна відсутність серйозних віз у паспорті. Як і говорилося раніше, погашені візи до Європи або Канади говорять про платоспроможність петиционера, про його порядності і про довіру. Відсутність цих віз — не надають паспортом солідності. Одна з потенційних причин відмови. Навіщо йти на ризик і натикатися на можливість відмови у візі США. Несерйозні країни типу Туреччини і Єгипту нікого не зацікавлять — хто ж там захоче залишатися?

Відмова у візі США

Якщо інформація, надана петиціонера не залишає сумніву, що консул не має ні найменшої підозри консул видає візу. Віза проставлена в закордонному паспорті, у візи є номер, місце видачі, так само скільки разів можна в’їжджати по цій візі — якщо це мульти віза, то в ній проставляється літера «М». в іншому випадку одноразова віза — заїхав і все — як сірник згоріла. Повернешся додому — знову йди за візою, навіть якщо дата в візі ще не минула, статус її вже минув.

Короткий опис статті: віза в сша В цій статті розповім про основні причини відмови у візі США. віза в сша,відмова у візі сша,class,i94,dhs,work and travel usa,Віза,причини відмови у візі в сша,відмови у візі сша 2013,статистика відмов у візі сша,статистика отримання віз в сша,відмову в отриманні візи,отримання візи сша після відмови,повторне отримання візи сша,отримання візи в америку,відмову в американській візі,cbp,віза j1,народження дитини в США,в Зв’язку з Батьківщиною

Требуется виза. Заходите!

Також ви можете прочитати