Віза до Фінляндії. Все про отримання фінської візи.

05.02.2016

Віза до Фінляндії. Все про отримання фінської візи.

Віза до Фінляндії. Все про отримання фінської візи.

Автор: Oktogo.ru. оновлено: 04.07.2012

Стаття швидше за все застаріла. Актуальна інформація знаходиться тут

На тлі повільних переговорів про скасування візового режиму з Євросоюзом, Фінляндія залишається чи не найпопулярнішим «вікном в Європу». При цьому фінські влади не роблять послаблень для порушників візового законодавства. Як отримати візу до Фінляндії не порушуючи міжнародних пристойності в блозі Oktogo.ru .

У 2011 році Фінляндію відвідали близько трьох мільйонів росіян. Це майже половина від загального турпотоку країни. При цьому, близько 80 відсотків російських туристів – мешканці Північно-Заходу – Петербурга. Ленінградській і Мурманській областей, а також Карелії. Для них діє спрощений режим отримання візи. Тобто, документально підтверджувати мету візиту і платоспроможність не потрібно. Досить в анкеті на візу вказати мета поїздки – шопінг, туризм, відвідування оздоровчих центрів.

Мета візиту до Фінляндії

Посередники в отриманні візи до Фінляндії. якими наповнений ринок страховиків у північно-західних регіонах, часто рекомендують вказувати більш благородні цілі візиту. Наприклад, «подорож до Лапландії», або «відвідування лижних курортів Фінляндії». Втім, фінські дипломати такий підхід вважають марним, і ратують здебільшого за чесність. Так, в одному з останніх інтерв’ю російським журналістам віце-консул Генерального консульства Фінляндії в Санкт-Петербурзі Харрі Хейкинена дав зрозуміти, що при дотриманні правил використання візи, вказівку наміри відвідати інші країни Шенгенської угоди буде тільки плюсом при отриманні шенгенської візи в подальшому.

— Генеральне консульство Фінляндії та інші органи влади можуть відслідковувати, скільки чоловік перебував на території країни з точністю до 1 хвилини. Ми можемо проконтролювати, скільки поїздок було в Фінляндії, а скільки — в інші Шенгенські країни. І зрозуміло, ми розуміємо, що Фінляндія ближче і поїздки туди більш короткі, ніж, наприклад, в Іспанію, — резюмував дипломат.

Відкривати візу до Фінляндії при цьому марно. За правилами Шенгенської угоди. візи слід отримувати у посольствах або консульствах країн основного перебування. Такі вважаються за кількістю в’їздів і тривалості подорожі. Тонкощі, як правило, залишається на розсуд консула розглядає анкету. Відомі випадки як лояльного ставлення до порушників, так і відмови в отриманні візи за здавалося б неочевидні гріхи.

Де отримати візу до Фінляндії

Жителі Петербурга і Ленобласті можуть оформити візу не тільки у Генеральному консульстві Фінляндії в Санкт-Петербурзі, але і в спеціальному візовому центрі Фінляндії. Також посередницькі послуги з оформлення шенгенської візи до Фінляндії можуть надавати акредитовані туристичні фірми. Зверніть увагу, що жодна з посередницьких структур, будь то турагентство, або візовий центр в Петербурзі, не може гарантувати отримання візи до Фінляндії, а також поручитися за термін її оформлення. Ці питання повністю залежать від Генерального консульства Фінляндії. Справедливості заради треба сказати, що останнім часом фінська шенгенська віза робиться не довше семи днів. Петрозаводське відділення Генерального консульства Фінляндії оформляє візи жителям Карельської республіки. До речі, там також є візовий центр. Мурманське відділення – жителям Мурманської і Архангельської областей. Інші жителі Російської Федерації можуть отримати фінську візу в консульському відділі посольства Фінляндії в Москві або в московському візовому центрі Фінляндії.

Вартість візи до Фінляндії

Оформляючи візу до Фінляндії самостійно, не доведеться платити нічого, крім консульського збору. Сьогодні він становить 35 євро. У Петербурзі його можна оплатити в двох кроках від Генерального консульства Фінляндії в відділенні Нордеа Банку на Кирочной 12 (2 євро складе комісія банку). Власники Visa і Mastercard можуть заплатити через банкомат в самому консульстві. Для цього потрібно набрати номер квитанції, виданої при прийомі документів. У разі користування послугами візових центрів стягується додаткова плата за обслуговування – 21 євро з кожної візи. Оплата проводиться безпосередньо у візовому центрі.

Остання редакція Візового кодексу для країн шенгенської угоди передбачає оформлення окремої візи на дітей будь-якого віку. Для цього необхідно заповнити окрему анкету з фотографією. І якщо дитині більше 6 років, то буде потрібно заплатити ще один візовий збір 35 євро. У цьому випадку дитяча віза до Фінляндії буде вклеєна в паспорт подає на оформлення візи батька.

Документи на візу до Фінляндії

  • — Закордонний паспорт з запасом за терміном дії не менше 3-х місяців з дня закінчення терміну візи. Якщо паспорт новий, то буде необхідно надати також старий документ.
  • — Кольорову фотографію 36х47 мм на сірому тлі. У правилах зазначено, що зображення заявника повинно відповідати його сучасному зовнішньому вигляду.
  • — Заповнену анкету на візу. Її можна заповнити у Консульстві, а візовому центрі або роздрукувати з сайту і принести з собою. (бланк анкети ).
  • — Поліс медичного страхування з покриттям не менше 30 000 євро на весь період дії запитуваної візи.
  • — До заяви неповнолітнього заявника необхідно додати копію свідоцтва про народження. Якщо неповнолітній заявник подорожує один або з одним з батьків, потрібно нотаріально завірений дозвіл на поїздку від другого з батьків або опікуна, або документи, що підтверджують причину відсутності дозволу (довідка матері-одиночки або інші документи).

Посередники нерідко рекомендують мати з собою ксерокопії та оригінали російського паспорта, свідоцтва про шлюб та свідоцтва про народження дітей.

Візовий центр Фінляндії в Москві

Адреса: 107078, р. Москва, Каланчевская вул. д. 13 (Найближчі станції метро: Червоні Ворота і Комсомольська)

Тел. +7 (495) 662-87-39 і +7 (499) 681-13-59 колл-центр працює з 08.00 до 19.00 з понеділка по п’ятницю.

Короткий опис статті: отримати візу до фінляндії

Требуется виза. Заходите!

Також ви можете прочитати